Autodesk Inventor

Autodesk Inventor

InventorCAM

InventorCAM

EUREKA

EUREKA

DCAMCUT

DCAMCUT

MAdevelopments

MAdevelopmentsCIMCO

CIMCO

DNC sítě

DNC sítě

Monitoring výroby

Monitoring výroby

Disketové emulátory

Disketové emulátory

Vzdálená podpora

Vzdálená podpora

Monitoring výroby

ŘÍZENÍ A MONITORING VÝROBY CIMCO

Na DNC řešení, které nabízíme, navazuje další produkt zavedené dánské společnosti CIMCO. Spolu s datbázovým rozhraním, které zajišťuje správu nad všemi soubory vážící se k určitému projektu. Tím je zajištěna kontrola nad veškerým obsahem programátorského know-how i díky tomu, že je zde možnost přiřadit práva jednotlivým uživatelům pracujících s daným obsahem.

Na toto řešení je možno navázat dalším programem, kterým je MDC-Max. Ten je určen primárně k monitoringu výroby, kde pomocí dat ze stroje dokážeme v reálném čase zobrazit vytíženost jednotlivých strojů a následně také generovat grafy a tabulky k porovnání efektivity v různých obdobích, směnách či různých obsluhách.

INTEGRACE DO DNC SÍTĚ

MDC-Max, jak již bylo zmíněno, je integrován do programu DNC-Max, případně dovede komunikovat také s NC-Base a tím tvoří velice robustní program pro řízení výroby a její následné vyhodnocování.

DNC-Max se stará o samotnou komunikaci mezi strojem a serverem. MDC-Max vyhodnocuje definovaná data, která jsou zkoumána. Jde například o informace o obráběcím cyklu, počtu vyrobených kusů, zatížení stroje či například informace řízení potenciometru. Zde však záleží na samotném řídicím systému stroje, která data dokáže uživatelům poskytnout.

GRAFY A TABULKY

Díky automatickému generování zpráv je možné zobrazit nasbíraná data ve formě grafů a tabulek a tím zjistit, jak se naplnila plánovaná výroba, případně kde jsou rezervy pro možné zefektivnění.

Mezi zkoumané veličiny patří například: Délka obráběcího cyklu na vyrobený díl, počet dílů na směnu nebo obsluhu, počet špatných výrobků, prostoje stroje, čas seřízení na jeden díl, efektivita obsluhy, celková efektivita stroje nebo třeba zobrazení stavu stroje v reálném čase. Program je velice variabilní a díky tomu je možné sledovat mnoho dalších strojních veličin.

JAK MDC-MAX PRACUJE

K panelu řídicího systému je připojena MDC jednotka, která sbírá data právě z PLC stroje. Dále je k této jednotce připojen přístroj pro identifikaci a počítání kusů, případně pro oznámení o poruše a definici důvodu, proč stroj nepracuje.

MDC jednotka vysílá signály, prostřednictví sítě DNC, do MDC-Max softwaru, který tato data zpracuje a zobrazí v požadovaném tvaru. Podoba vysílaných signálů do sítě se může lišit v závislosti na typu stroje nebo specifickém požadavku zákazníka.

V prostředí programu je pak možnost vygenerovat přehledné reporty, ze kterých je možné vyčíst veškerou práci strojů a její obsluhy.

 

Úspěšná implementace těchto řešení závisí na mnoha faktorech. Každý zákazník si musí již na začátku uvědomit, co od takového řešení očekává, zda vyžaduje pouze datovou komunikaci pro přenos programů, či komplexní monitoring CNC (sběr dat). Velmi důležité jsou tedy odborné konzultace a následné návrhy pro celkové i dílčí části takového řešení. Toto systém je řešen na míru každé společnosti a je možné ho navrhnout pro jakýkoliv druh výroby.

Fotogalerie

Aktuality

Odborné semináře 2018 pokračují
26/06/2018

Odborné semináře 2018 pokračují

Tímto navazujeme na úspěšné odborné semináře z předchozích let a pro Vaše techniky a obráběče jsme připravili následující:

Čtěte více
Zobrazení Shop Floor nyní součástí MDC-Max
04/06/2018

Zobrazení Shop Floor nyní součástí MDC-Max

Byl uvolněn doplněk Shop Floor pro webového klienta pro ještě lepší přehled nad okamžitým stavem při monitorování výroby

Čtěte více
Pozvánka WNT Days - 31.5.2018
15/05/2018

Pozvánka WNT Days - 31.5.2018

Přijměte naše srdečné pozvání na setkání strojařů, které se bude konat ve WNT Technical centru.

Čtěte více

Partneři

WNT Vason Merkur SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou S+K EDM SYSTEMS Target Enprag MIROSTEEL s.r.o. Navel