Praktické využití SolidCAM editoru

SolidCAM dílenský editor vs. dílenský simulátor

Co umožňuje SolidCAM dílenský editor:

Co nemůže dělat SolidCAM dílenský editor:

Tento editor umožňuje pracovníkům dílny plně ovládat úpravy programů a operací, např. měnit krokování nebo měnit rychlosti a posuvy nástrojů, přepočítávat operace, kontrolovat simulaci a simulaci stroje, dodatečně zpracovávat nový G-kód přímo u CNC stroje.

Typické použití: 

- Obsluha stroje pracuje na jiné směně než programátor CAM nebo programátor CAM není k dispozici pro provedení změn

- Programátor CAM je v obrábění nováčkem nebo má méně zkušeností než obsluha stroje. SolidCAM dílenský editor poskytuje pracovníkům dílny flexibilitu při provádění drobných změn, které jsou vhodnější pro konkrétní aplikaci a CNC stroj.

- SolidCAM používá firma, která zadává obrábění subdodavateli. Místo toho, aby obsluha stroje od subdodavatele dostávala pouze G-kód, může před obráběním obdržet CAM díl, zkontrolovat jej, provést drobné změny a simulovat proces – tím mu lépe porozumí nebo v případě potřeby provede úpravy.

 V Shop Floor Editoru jsou k dispozici všechny funkce CAM: frézování, soustružení, frézování na soustruhu, iMachining... a následné zpracování. Funguje i simulace stroje. Je možná i integrace se SolidWorks.

 

SolidCAM dílenský simulátor

Co umožňuje SolidCAM dílenský simulátor:

Co nemůže dělat SolidCAM dílenský simulátor:

 

Novinka!!!

Oba produkty mohou pracovat samostatně nebo v integraci do SolidWorksu. Díky SolidWorksu se v editoru či simulátoru bude lépe pracovat a bude vidět na model. Velmi vhodná je kombinace s embedded verzí PA!