Ascom d43

Ascom d43

Ascom d63

Ascom d63

Ascom d83

Ascom d83

IP-DECT

Ascom IP-DECT technologie umožňuje využití stávajících DECT terminálů, stávající DECT sítě a IP sítě jako telekomunikačních prostředků. Speciální IP-DECT základnové stanice (IP-DECT base station) plně podporující handover (změnu buňky bez přerušení hovoru) mezi DECT a IP-DECT sítí umožňují rozšířit nebo vybudovat zcela novou bezdrátovou telefonní síť. Oproti WiFi sítím má technologie IP-DECT mnoho výhod. Jako nejdůležitější může být jmenováno frekvenční pásmo vyhrazené pro telekomunikační služby bez rizika rušení, vyzrálost terminálů, cena a výdrž jejich baterie a v neposlední řadě možnost využití stávajících terminálů.


Ascom IP- DECT systém se skládá z následujících součástí:P-DECT základnové stanice IPBS2 s vnitřní anténou nebo s konektory pro připojení externí antény. Tomuto modelu předcházel model IPBS (výroba byla ukončena v roce 2011).

 

IP- DECT systém může být brán jako gateway mezi VoIP a DECT. Každý DECT handset je funkčně viděn jako IP- telefon. IP- DECT systém se skládá z několika plug & play prvků soustavy. Management je prováděn přes internetový prohlížeč. V jednom systému mohou být instalovány klasické i nové IP- DECT základnové stanice. Roaming a handover je mezi IP- DECT a tradičními základnovými stanicemi připojenými k IP- DECT Gateway plně podporovaný. Napájení IP- DECT základnových stanic je možné pomocí PoE. Standardní Ethernet kabel může být dlouhý až 100 metrů bez nutnosti použít opakovače. Tradiční základnové stanice, připojené na IP- DECT Gateway, se můžou umístit až do vzdálenosti 1,5 km bez napájení. Analogovou PBX je možné připojit do IP-DECT systému pomocí Analogové VoIP gateway, FXO-A8.

IP - DECT R3 představuje úplně nový princip jak budovat systém. Velkou novinkou je možnost budovat opravdu velké systémy a možnost rozložit zatížení mezi různé IP-PBX. Tato vlastnost je zajištěna rozšířením stávajícího systému o Pari Master a Mobility Master. Jako Mobility Master, Pari Master nebo Master mohou být v systému použity jak IP-DECT gateway tak i základnové stanice.

 

Proč si vybrat Ascom IP- DECT systém?

 

Omezení

Pozn.: Nový software R3 není kompatibilní s starším softwarem R2. Jestliže zákazník již má starší software R2 a chce-li přidat nový hardware, je nutné upgrade starého softwaru nebo downgrade nového hardwaru na R2.

 

VoIP

IP- DECT systém podporuje G.711 A a u zákon, G.729 - A/AB a G729.

 

Ascom IP- DECT systém podporuje následující služby*:

 

Ascom IP- DECT systém podporuje následující služby pro H.323 protokol*:

* poznámka: funkčnost je garantována u Ascom VoIP Gateway.

 

V IP DECT systému jsou podporovány následující zprávy:

 

Hlasová kompatibilita:

Partneři

Ascom Avaya Innovaphone AG