Cimco Edit

Cimco Edit

Machine Simulator

Machine Simulator

Cimco NCBase

Cimco NCBase

Cimco Edit

Cimco Edit je výkonný NC editor který nabízí podle konfigurace řadu velice užitečných možností. Cimco Edit je celosvětově velice rozšířen, je v povědomí většiny CNC programátorů a je zajisté tou nejlepší volbou pro editaci, porovnání, simulaci a správu NC programů. Předností oproti jiným editorům je velká stabilita programu i při simulování objemných programů, rychlost načítání a simulace, česká lokalizace a v neposlední řadě cenová dostupnost.

 

Základní editační nástroje

CIMCO Edit poskytuje komplexní sadu nezbytných editačních nástrojů potřebných pro splnění požadavků moderní editace NC programů. Neobsahuje žádná omezení velikosti programu a zahrnuje možnosti specifické pro NC kód, jako je číslování / přečíslování řádků, manipulace se znaky a vyhledávač mezních rozsahů souřadnic XYZ. Obsahuje také základní funkce včetně otáčení, zrcadlení, korekce nástroje a posunutí. CIMCO Edit nabízí všechny funkce očekávané od editoru,včetně drag and drop. Velkou výhodou CIMCO Edit je kompletní konfigurovatelnost a snadná přizpůsobitelnost jakémukoli existujícímu prostředí pro editaci NC programů. 

Rychlejší úpravy s NC-asistentem

NC-Asistent usnadňuje úpravy NC kódu rychleji a snadněji než kdy jindy. Najetím na libovolný M nebo G kód identifikuje NC-asistent kód, který vám umožní upravit hodnoty pomocí interaktivního rozhraní propojeného s NC kódem. Zadejte požadované hodnoty pro jakýkoli registr a NC-Assistant automaticky aktualizuje NC kód. NC-Assistant v CIMCO Edit umožňuje rychle vkládat a upravovat složité cykly a operace. CIMCO Edit obsahuje vestavěné cykly a makra pro nejběžnější operace, jako je spuštění programu, zastavení programu a výměna nástroje. Můžete také zaznamenávat nebo vytvářet vlastní cykly a makra pro operace, které jsou běžné pro typ vaší práce. 

Grafická simulace

3D frézka / 2D soustruh zpracovává vaše tříosé frézovací a dvouosé soustružnické NC programy s krokovým a spojitým vykreslením vpřed nebo zpět. Upravte program a aktualizace se automaticky projeví v simulaci. Analyzujte simulaci pomocí funkcí dynamického zoomu, posouváním, otáčením a měřením. CIMCO Edit podporuje vizualizaci NC kódu s kontrolou kolize držáku nástrojů.

Inteligentní porovnání souborů

CIMCO Edit nabízí rychlé a plně konfigurovatelné porovnání souborů vedle sebe, což uživateli umožňuje rychle identifikovat změny v programu. Porovnání souborů zvýrazní změněné a odstraněné nebo vložené řádky, ale ignoruje drobné změny formátu, jako je přečíslování bloků nebo mezery.

 

 

Klíčové vlastnosti:

 

Rychlost

Rychlé načtení a okamžitá možnost úpravy i velkých NC programů v řádech Mb. Velikost je omezena pouze množstvím operační paměti.

 

Rutina

Operace s CNC kódém jako je automatické číslování řádků, vyhledání rozsahů v jednotlivých souřadnicích XYZ, hromadná změna posuvů a otáček pro celý program nebo popř. jen pro část programu.

 

Uživatel

Rozsáhlé možnosti nastavení podle typu souboru poskytují možnost nastavit barvy klíčových slov v textu, uživatelské číslování řádků, automatické přiřazení přípon souborů a další možnosti.

 

DNC

Spolehlivá a uživatelsky nastavitelná komunikace DNC RS232. V základní verzi můžete využívat až 6 portů pro DNC propojení se šesti CNC stroji.

 

Změny

Možnost porovnání dvou souborů pomocí zobrazení ve dvou oknech vedle sebe a zvýraznění rozdílů.

 

Simulace

Vynikající a rychlé vykreslení drah nástroje pomocí funkce Backplot podporující Open-GL. Tento nástroj umožňuje zobrazení drah pro frézování od 2,5D až po 5 os a soustružení ve 2D s možností řízení průběhu vykreslení pro celou řadu řídících systémů (ISO, Heidenhein, Fanuc, Haas, Okuma, Siemens, Mazak a další).

 

NC-pomocník

Při pohybu kursoru na jakoukoliv M nebo G funkci, NC-pomocník automatický rozpozná danou funkci a umožní úpravu hodnot.

 

Makra

Možnost vložení makra nebo cyklu. Můžete vkládat předdefinované části kódu jako je začátek programu, konec programu, výměna nástroje a další.

 

Tisk

Široké možnosti nastavení tisku - CIMCO Edit již dříve obsahoval množství uživatelských nastavení pro tisk programu včetně standardních ISO funkcí. Podpora umístění textu na stránce až ve čtyřech sloupcích pro úsporu papíru.

 

Prohlížeč Mazatrol

Doporučeno společností Mazak. CIMCO Mazatrol Viewer pro CIMCO Edit je nejjednodušší a nákladově nejefektivnější způsob prohlížení souborů Mazatrol na vašem PC.

 

CIMCO CNC-Calc


Základní dílenský CAD / CAD - CIMCO CNC-Calc - je doplňkem pro CIMCO Edit, který umožňuje začínajícím programátorům nakreslit geometrické 2D obrysy, rozvrhnout dráhy nástroje pro frézování či soustružení a simulovat výsledný NC program. Komplexní sada dostupných funkcí CNC-Calc je vhodná také pro zpracování složitějších geometrických výkresů. Funkce kreslení v CNC-Calc zahrnuje pokročilé ořezávání prvků, snadné vytváření zaoblení, plnou podporu transformací, mnoho možností pro přichycení k ostatním prvkům nebo jednoduché vytváření obdélníkových i kruhových vzorů otvorů pro šrouby.

CIMCO CNC-Calc je navržen pro snadné použití a umožňuje uživateli rychle a jednoduše nakreslit obrysy. Obsahuje běžné funkce pro kreslení čar a kružnic ve vztahu k souřadnému systému nebo existující geometrii. Funkčnost definice geometrie sahá od obyčejné „horizontální linie“ až po komplexní „kružnici tečnou ke třem prvkům“. Zahrnuje pokročilé funkce oříznutí a snadný přístup funkcí "point and click" pro rozvržení dráhy nástroje.

CIMCO CNC-Calc dokáže importovat soubory DXF. Ze nich je pak možné generovat dráhy nástroje pro soustruhy a frézky s řízením ISO, Fanuc nebo Heidenhain. Mezi další funkce patří generování uživatelem definovaných typů korekcí - počítač, řídicí jednotka nebo opotřebení.

 

Vysoce kvalitní dráhy nástroje

CNC-calc vytváří vysoce kvalitní dráhy nástroje, které vedou ke zkrácení doby obrábění, zlepšení kvality povrchu, menšímu opotřebení nástroje a delší životnosti obráběcích strojů. Dráhy nástroje jsou definovány na vašem geometrickém výkresu pomocí jednoduché funkce "point and click". Zadáním pouze minima parametrů CIMCO CNC-Calc okamžitě vygeneruje a vizualizuje dráhy nástroje.

 

Ořezávání jediným kliknutím

Ořízněte mezi křížky jediným kliknutím. Prvek se automaticky rozdělí na dva a ořízne nejblíže místu, kde jste klikli.

 

Přichycení na cokoli

Široká škála možností přichycení usnadňuje výběr konkrétních bodů ve výkresu. Přichytávací možnosti, jako jsou „přichycení k průsečíkům“ a „přichycení ke středovým bodům kružnic a oblouků“, lze aktivovat samostatně, v kombinaci nebo dohromady.

 

Průsečíky rohů

Vytvořte zaoblení na jakémkoli průsečíku rohu s libovolným poloměrem. Jednoduše zadejte poloměr pro zaoblení a klikněte na průsečíky rohů.

 

Transformace

CNC-Calc zahrnuje všechny transformační funkce očekávané od moderního 2D CAD systému. Odsazení, zrcadlení, otáčení, posunutí nebo měřítko části či celé geometrie.

 

Inteligentní šablony šroubových otvorů

Vytvořte obdélníkové (řádky a sloupce) nebo kruhové (celý kruh nebo segment kruhu) pole otvorů šroubů šablonou v řádu sekund. Díky tomu se sníží počet opakujících se úkonů a ušetří se Vám drahocenný čas.

 

 

Jsme autorizovaný Solution provider produktů společnosti Cimco. 

CIMCO Authorized Reseller

Fotogalerie

Aktuality

Pozvánka - Setkání CAM zákazníků
14/09/2021

Pozvánka - Setkání CAM zákazníků

Proběhne 6.10.2021 v CT centru.

Čtěte více
Veletrh obrábění
13/08/2021

Veletrh obrábění

Zveme Vás na Veletrh obrábění 21. - 23. 9. 2021

Čtěte více
Odborné semináře
13/08/2021

Odborné semináře

Zveme Vás na odborné semináře (7.9. a 9.9., 5.10. a 7.10., 2.11. a 4.11.)

Čtěte více

Partneři

WNT - Ceratizit group Vason TD-IS SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou Enprag MIROSTEEL s.r.o.