Xpress

Xpress

2osé frézování

2osé frézování

3osé frézování

3osé frézování

Víceosé frézování

Víceosé frézování

Soustružení

SoustruženíiMachining

iMachining

Sonda

Sonda

Simulace stroje

Simulace stroje

Trial/Demo

Trial/Demo

iMachining

iMachining – technologický skok kupředu v produktivním frézování

iMachining™ je obrovský skok kupředu v technologii CAM. Díky této technologii dochází k obrovským úsporám času obrábění a ke sníženi opotřebení nástrojů a strojů. iMachining™ dosahuje těchto výsledků díky optimalizaci úhlu opásání a řezné rychlosti v celé dráze nástroje. Tím umožňuje daleko větší hloubku řezu a větší efektivitu obrábění.

Proč iMachining

iMachining - méně programování, více obrábění!

Jak funguje iMachining

iMachining™ je řízen Technologickým průvodcem, který bere v potaz použitý CNC stroj, obráběný materiál, kompletní geometrii a samotný obráběcí nástroj. Tím je zajištěno řízení řezu v nastavených limitních parametrech a vede ke zvýšení životnosti celé soustavy při současně produktivnějším frézování.

V čem je iMachining výjimečný

Většina konvenčních způsobů tvorby dráhy nástroje nutí k opatrnému vícevrstvému řezu, aby nebyly překročeny limity zatížení nástroje a minimalizovány následky změn zatížení. S iMachiningem™ může programátor s důvěrou nastavit plnou hloubku řezu, protože zatížení nástroje je řízeno parametry z Technologického průvodce. iMachining™ generuje hladké, tangenciální „přizpůsobivé“ dráhy které nikdy neprovádí náhlé změny směru, eliminují výkonové šoky pro nástroj a tak umožňuje odebrání materiálu hned na plnou hloubku.

iMachining optimalizuje rychlosti a otáčky

iMachining™ optimalizuje také rychlosti a otáčky podle požadavků Technologického průvodce. Bere v úvahu maximum parametrů soustavy stroj, vřeteno, maximální otáčky, nástroj a materiál. Zkombinováním všech parametrů a volbou stupně agresivity obrábění iMachining™ produkuje hladké a bezpečné dráhy nástroje, které rutinně zkracují běžné obráběcí časy.

iMachining eliminuje „obrábění vzduchu“

Algoritmus iMachiningu™ eliminuje „obrábění vzduchu“ tím jak se dráha účinně přizpůsobuje tvaru dílu. Nástroj zůstává maximální dobu v řezu. iMachining™ inteligentní algoritmus navíc analyzuje obráběný tvar, který si umí rozdělit na oblasti, ve kterých se je schopen pohybovat maximální rychlostí bez přerušení řezu, v takzvané „přizpůsobivé spirále“. Inteligentní separační algoritmus je jedinečný právě pro iMachining™ a nemá v tomto obdoby.

Nástroj je v každém okamžiku přesně řízen

iMachining™ obsahuje také zbytkové strategie a dokončovací strategie pro odstranění ponechaných zbytků po větším nástroji. Obě strategie používají stejný přizpůsobivý algoritmus, který zachovává všechny výhody iMachiningu™ - nástroj je v každém okamžiku přesně řízen.

Tím, že iMachining™ v každém kroku bere v úvahu řadu parametrů, používá inteligentní algoritmy jako separaci oblastí, přizpůsobivou spirálu, ochranu tenkých stěn nebo šroubovici nástroje, umožňuje zkracovat obráběcí časy přibližně v úměře „čím horší materiál, tím větší úspora“. Není nepodstatné, že současně je programování pomocí iMachining™ velice snadné díky Technologickému průvodci. Ve většině případů lze bez obtíží provést úspěšné obrobení hned na první pokus. Úspory jsou pak nejen na hlavním obráběcím času, ale i na času přípravy, menším počtu chyb (a zničených nástrojů), na menším opotřebení stroje a nástrojů (lidí ani nemluvě). Z tohoto pohledu se jedná opravdu o revoluční technologii pro frézování.

iMachining poskytuje v operacích CNC frézování neuvěřitelné úspory a zvýšenou efektivitu, což se promítá do zisků a Vašich úspěchů. Všichni zákazníci po celém světě, kteří si koupili iMachining si užívají tyto obrovské úspory!

Výhody iMachiningu od InventorCAMu 

Frézování s iMachiningem:

Dostaňte ze svých CNC strojů ty nejlepší výsledky pomocí iMachining!

 • Časy obrábění snížené o 70% i více...
  • Patentovaný "řízený boční krok" pro konstantní zatížení nástroje - již žádné přetížení nástroje!
  • Jedinečná dráha nástroje ve tvaru morfujících spirál
  • Pro zvýšení rychlosti odebírání materiálu používá více spirálních řezů
  • Obrábějte hlouběji nejrychlejšími plně optimalizovanými řeznými podmínkami
  • Pouze přesné obrábění polotovaru - eliminuje obrábění naprázdno a zbytečné odjezdy nástroje 
  • Hladké a tečné dráhy nástroje
 • Výrazně delší životnost nástroje
 • Podporuje obrábění zbytkového materiálu dokončování
 • Jedinečný Průvodce technologií s automatickými, optimálními řeznými podmínkami
 • Snížený čas programování
 • Nejlepší uživatelské rozhraní
 • Rychle naučitelný

Proč jsou uživatelé nadšení? Z jedinečných vlastností dráhy nástroje iMachining:

Morfující spirály – Na rozdíl od jednoduché spirální dráhy nástroje využívá iMachining pokročilé morfující spirály, která postupně sleduje geometrii obráběného prvku a maximalizuje tak čas záběru nástroje.

Oběhy – Ostrovy jsou oddělovány a velké oblasti jsou rozdělovány pomocí patentované technologie oběhů iMachining, tím se maximalizuje spirální obrábění a minimalizuje se přeskakování nástroje uvnitř kapes.

Žádné zbytečné pohyby – Všechny dráhy nástroje odebírají polotovar a nikdy neobrábějí na prázdno. Od počátečního nájezdu až k poslednímu řezu dynamicky aktualizovaný polotovar zajišťuje, že každá dráha nástroje obrábí materiál. V obráběné hloubce se používá "Chytré přepolohování" a nástroj se tak pohybuje z jednoho řezu do druhého a přejíždí se jen absolutně nezbytně.

Jedinečný Průvodce technologií iMachining

iMachining InventorCAMu má exkluzivní patentovaný Průvodce technologií iMachining, který automaticky počítá pro dráhu nástroje iMachining řezné podmínky.

Tento jedinečný Průvodce technologií poskytuje optimální řezné podmínky s ohledem na dráhu nástroje, materiál nástroje a polotovaru a specifikace CNC stroje.

InventorCAM s iMachiningem je jediný CAM systém, ve kterém nemusíte odhadovat definici řezných podmínek, protože poskytuje optimální hodnoty řezných podmínek automaticky.

Průvodce iMachining + dráha nástroje iMachining = dokonalé řešení!

 • V průmyslu první a jediný správný Průvodce, který tvoří automaticky optimalizované řezné podmínky, hloubku a šířku řezů
 • Průvodce technologií iMachining používá pro výpočet optimálních řezných podmínek vlastnosti CNC stroje, materiálu nástroje a polotovaru a specifikace stroje
 • Pomocí technologie "Řízeného bočního kroku" zajišťuje dráha nástroje iMachining to, že jsou řezné podmínky nastavené průvodcem přísně dodržovány.
 • "Posuvník Intenzita zatížení" umožňuje uživateli výběr z 8 volitelných stupňů pro automatické nastavení "skutečného" upnutí, držení nástroje a stavu stroje. Tento "Posuvník Intenzity zatížení" usnadňuje překonání standardních problémů s tuhostí vřetene, tuhostí upnutí a nadměrného vyložení nástroje

3D iMachining - pro úžasné 3D frézování zahrnuje prověřený 2D iMachining a algoritmy Průvodce technologií

 • 3D iMachining poskytuje úžasné výsledky ve 3D obrábění běžně snižuje čas obrábění o 70% a může dosáhnout až 90% úspor času.
 • 3D iMachining je automatický generátor optimalizovaného CNC programu vysokorychlostního frézování pro hrubování, zbytkové obrábění a předdokončování jak prizmatických tak obecných plošných tvarových 3D součástí.
 • 3D iMachining vytváří automaticky kompletní CNC program, který je připraven ke spuštění a který má optimální řezné podmínky pro hrubování a předdokončování kompletních 3D součástí spolu s definovanou drsností na stěnách a to vše v jediné operaci.
 • 3D iMachining používá model obrobku a aktualizovaný model polotovaru pro automatické rozpoznání oblastí, které je potřeba obrobit a bere tak ohled na předchozí operace.
 • Optimálních řezných podmínek se dosahuje pomocí expertních znalostí Průvodce technologií iMachiningu.
 • Pomocí jeho kroku dolů na plnou hloubku, inteligentního kroku nahoru a chytrého polohování dosahuje 3D iMachining nejkratšího času obrábění při hrubování a předdokončování forem, složitých 3D součástí a 3D prizmatických součástí. 3D iMachining může ušetřit až 90% času obrábění.
 • 3D iMachining v kombinaci s HSM dokončováním poskytuje kompletní řešení pro obrábění 3D součástí.

Fotogalerie

Video

Aktuality

Vydáno CIMCO 2023
13/07/2023

Vydáno CIMCO 2023

CIMCO Software 2023 přináší více funkcí a vylepšení.

Čtěte více
SolidCAM a InventorCAM 2022
01/06/2023

SolidCAM a InventorCAM 2022

Co je nového v SolidCAMu 2022?

Čtěte více
Zobrazení příčného řezu v CIMCO Edit 2022
01/06/2023

Zobrazení příčného řezu v CIMCO Edit 2022

Snadno kontrolujte vnitřní prvky ve vašem modelu pomocí pohledu příčného řezu.

Čtěte více

Partneři

WNT - Ceratizit group Vason SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou MIROSTEEL s.r.o. Navel Habilis Steel spol. s r.o.